HBO Skrzynia

Harcerska Baza Obozowa w Skrzyni

Harcerska Baza Obozowa Hufca Starogard Gdański w Skrzyni to świetny wybór dla tych, którym odpowiada, że do najbliższego sklepu jest ponad 30 minut drogi, najprawdopodobniej jest on zamknięty, ale jest tam też dzwonek, żeby wezwać właściciela;)

Baza jest położona bezpośrednio nad jeziorem Słone, w miejscowości Skrzynia w Gminie Osiek. Jezioro jest połączone kanałem z jeziorem Kałębie rzeką Wdą, a więc i z całym światem! Teren bazy to wysokopienny las sosnowy rosnący na piaszczystym podłożu co gwarantuje świeże powietrze i małą jak na okoliczne tereny ilość komarów. Baza jest usytuowana na skraju Borów Tucholskich co znaczy, że nie wychodząc z lasu można wędrować dziesiątki kilometrów w różnych kierunkach.

Baza posiada posiada minimum koniecznej infrastruktury: kuchnia, stołówka, domki dla obsługi bazy. Obozy usytuowane są w lesie, także w lesie nad jeziorem.

Wyżywienie:

Kadra naszego hufca przywiązuje szczególną wagę do jakości wyżywienia w naszej bazie. Mamy w naszym zespole pasjonatów kuchni różnych kultur, dietetyczkę, i zdolnych kwatermistrzów, dzięki czemu posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) są nie tylko pyszne i zróżnicowane ale i bogate i zbilansowane pod względem składników odżywczych.

Jako przykład podajmy jaką skargę wniesiono do naszej anonimowej skrzynki po pierwszym tygodniu obozu podczas ostatniej HAL: „Śniadania i kolacje są monotonne, ciągle tylko dwa rodzaje chleba, ser, wędliny, pomidory, ogórki, papryka, sałata, rzodkiewki i tylko dwa razy owsianka i raz jajecznica…”

Kontakt: 791-996-705