13 września podczas Apelu Chorągwi odbyło się ważne wydarzenie. Podharcmistrzyni Wiktoria Guz otrzymała wyróżnienie od Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego — harcmistrzyni Anny Nowosad. Krzyż ,,Za Zasługi dla ZHP’’ jest najwyższym honorowym oznaczeniem naszej organizacji. Druhna Wiktoria otrzymała Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”, który może być nadany instruktorom ZHP, którzy są naturalnymi liderami swoich środowisk, kształtującymi, niezależnie od pełnionej funkcji, poszanowanie dla wartości płynących z Prawa Harcerskiego, będących wzorcami do naśladowania dla innych, za systematyczną i skuteczną pracę motywacyjną.

Druhna Wiktoria bezapelacyjnie spełnia wszystkie wymagania. Przez kilka lat była drużynową 2 Starogardzkiej Drużyny Harcerskiej ,,Czarna Dwójka’’ im. Księcia Józefa Poniatowskiego, później przekazała drużynę i została komendantką Szczepu Silentium. Aktualnie pełni także funkcję Zastępcy Komendanta Hufca ds. pracy z kadrą.

Jeśli chcecie być z nami na bieżąco zachęcamy do polubienia naszego fanpage’a na Facebooku: Hufiec ZHP Starogard Gdański oraz zaobserwowania naszego profilu na Instagramie: hufiec_zhp_starogard

 

pwd. Agata Gnacińska

Drużynowa 17 DH „Wagabunda”

Członkini zespołu promocji i wizerunku hufca