1 października dowiedzieliśmy się, że jedna z naszych instruktorek została nominowana do plebiscytu Unikatowi. Przewodniczka Hanna Połom jest drużynową 3 Wodnej Drużyny Harcerskiej im. Króla Jana III Sobieskiego. Zarówno w hufcu, jak i po za nim druhna Hania angażuje się w harcerstwo w stu procentach. Od czterech lat prowadzi drużynę, od ponad roku działa w hufcowej Kapitule Stopni Wędrowniczych oraz należy do Kręgu Akademickiego na swojej uczelni.

16 października odbyła się uroczysta Gala Unikatowych, gdzie spośród dwudziestu dwóch instruktorów wybrano piątkę zwycięzców poszczególnych kategorii, a są nimi: Skuteczni wychowawczo, Sprawni w działaniu, Odpowiedzialni społecznie oraz Kadra wspierająca. Druhna Hania została nominowana do pierwszej kategorii, do której zostali zgłoszeni również inni niesamowici instruktorzy. W tym roku jednak druhna Hania nie została laureatką Skuteczni wychowawczo. Mimo to jesteśmy z niej ogromnie dumni. Już samym wyróżnieniem jest, dostanie się do finału Plebiscyt Instruktorski Unikatowi 2020 oraz uczestniczenie w Gali Unikatowych. Jednak dla nas nie liczy się zwycięstwo, ponieważ dla nas druhna Hania jest już zwyciężczynią. Jest Unikatową.

Jeśli chcecie być z nami na bieżąco zachęcamy do polubienia naszego fanpage’a na Facebooku: Hufiec ZHP Starogard Gdański oraz zaobserwowania naszego profilu na Instagramie: hufiec_zhp_starogard

pwd. Agata Gnacińska

Drużynowa 17 DH „Wagabunda”

Członkini zespołu promocji i wizerunku hufca