Maraton Pisania Listów Amnesty International  

10 grudnia jest Dniem Praw Człowieka. Z tej okazji odbył się finał Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Tegoroczna akcja jest już trzecim Maratonem, który odbył się w Starogardzie Gdańskim, jednak w tym roku przy jego organizacji współpracowaliśmy z Młodzieżową Radą Powiatu Starogardzkiego.  

Całą inicjatywę rozpoczęliśmy już 3 grudnia zarówno w drużynach, domach, jak i w szkołach. Oczywiście wszystko odbyło się w formie zdalnej, ale napisane listy mogliśmy dostarczyć podczas finału Maratonu Pisania Listów Amnesty International, który odbywał się w Centrum Wsparcia Rodziny przy ulicy Kościuszki w Starogardzie Gd. Będąc także na miejscu, mogliśmy wejść do środka, usiąść i na spokojnie napisać list. Z takiej możliwości skorzystało sporo osób, z czego możemy być dumni.  

W tym roku udało nam się uzbierać 249 listów! Jest to wynik mniejszy niż w ubiegłych latach, jednak należy pamiętać, że przy panującej sytuacji nie mogliśmy działać na tak szerokim polu, jak bywało to ówcześnie. Jednak cieszy nas zaangażowanie wszystkich osób, czy to tegorocznych organizatorów, czy też po prostu każdego, który odnalazł chwilę, aby usiąść i napisać list. Maraton Pisania Listów Amnesty International jest wydarzeniem, który ma pokazywać światu, że każdy zasługuje na równe traktowanie. Nie ma osób równiejszych. Jesteśmy MY 

 pwd. Agata Gnacińska

drużynowa 17 DH „Wagabunda”

członkini ZPiWH