Przedstawiamy Państwu 3 najważniejsze powody, dla których warto przekazać swój 1% podatku dla harcerzy z Hufca ZHP Starogard Gdański: 

  • Tworzymy i korzystamy z programów wychowawczych, których najważniejszym zadaniem jest wychowywanie młodego człowieka. Ten rok mimo utrudnionych warunków pracy jest najważniejszym rokiem w naszej działalności. To właśnie w 2021 roku obchodzimy 100-lecie harcerstwa na ziemiach Starogardu, a żeby drużyny w pełni przygotowały się do niego, potrzebują materiałów pomocniczych, które chcemy zakupić z 1%. 
  • Dzięki 1% możemy sfinansować kursy i warsztaty dla kadr naszych drużyn, które pozwalają na pozyskiwanie wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności potrzebnych harcerskim wychowawcą. Od lat wędrownicy i instruktorów naszego hufca kształtują swoje zdolności w najróżniejszych częściach Polski, aby zdobywać wiedzę przydatną w kształtowaniu młodego pokolenia harcerzy.  
  • W Związku Harcerstwa Polskiego pogłębiamy rozmaite specjalności, czy to na przykład specjalność wodna, która umożliwia harcerzom poznanie sztuki żeglowania, czy też specjalność artystyczna, umożliwiająca wyjście na scenę i zaprezentowanie własnej piosenki. Działamy w różnych dziedzinach i stale je poszerzamy, aby przygotować Państwa dziecko do dorosłego życia, które może być pełne pasji zdobytej w dzieciństwie. 

Jak należy przekazać 1% dla Hufca ZHP Starogard Gdański?  

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać nasz numer KRS 0000273799 oraz cel szczegółowy – Hufiec Starogard Gdański. 

pwd. Agata Gnacińska
drużynowa 17 DH “Wagabunda”
członkini ZPiWH