To oni! Wspierają, działają, wychowują, pełnią odpowiedzialną służbę! Swoją pracą udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko chęć, odrobina wrażliwości i czujność na jakościowe realizowanie Misji ZHP. Tak działa Unikatowa kadra Hufca ZHP Starogard Gdański!

W tym roku, w Chorągwianym Plebiscycie „Unikatowi 2021”, trzech naszych instruktorów zostało finalistami w poszczególnych kategoriach. Celem plebiscytu Chorągwi Gdańskiej ZHP „UNIKATOWI 2021” jest docenienie instruktorów i kadry wspierającej Chorągwi Gdańskiej ZHP, ich działalności i osiągnięć w okresie ostatnich dwóch lat od ogłoszenia plebiscytu.

Plebiscyt trwa od 30 sierpnia 2021 r. do 22 października 2021 r. i jest podzielony na następujące etapy:
ETAP I. ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW: 30 sierpnia 2021 – 12 września 2021 r.
ETAP II. WERYFIKACJA ZGŁOSZEŃ i przygotowanie sylwetek nominowanych do publikacji: 13-30 września 2021 r.
ETAP III. GŁOSOWANIE OGÓLNE: 1 października – 19 października 2021 r.
ETAP IV. GŁOSOWANIE KAPITUŁY GŁÓWNEJ: 20 października 2021 r.
ETAP V. GALA: 22 października 2021 r.

Poznajmy naszych Unikatowych

Kategoria „Sprawni w działaniu”

Podharcmistrzyni Wiktoria Guz – Zastępczyni Komendantki Hufca ds. pracy z kadrą

Druhna Wiktoria Guz to instruktorka, która na chabrowym niebie chorągwi świeci jak najjaśniejsze słońce. Wywodzi się z Hufca Starogard Gdański, gdzie pełni funkcję zastępcy komendanta hufca ds. pracy z kadrą. Jest również w komendzie Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Gdańskiej MAK. To w dużej mierze ona sprowadziła do naszej chorągwi ideę Woodbadge i tak mocno ją zaszczepiła, że nie jest tajemnicą, iż to właśnie jej kursy podharcmistrzowskie są najlepszymi w chorągwi, jak i jednymi z lepszych w całym Związku. Postawiła sobie za cel organizację najlepszych kursów i skutecznie to realizuje. Dzięki jej wizji i zaangażowaniu kursy przyciągają chętnych nie tylko z naszej chorągwi, ale także z całej Polski. Organizacja tego przedsięwzięcia wymaga wielomiesięcznej pracy sztabu instruktorów, którym przewodzi Wiktoria. Dba o każdy detal tego przedsięwzięcia i co roku potrafi zaskoczyć kursantów. Jej energii nie była w stanie zatrzymać nawet pandemia – kursy z maksymalną liczbą uczestników odbyły się zarówno w 2020 jak i 2021 roku. Wiktoria profesjonalnie podchodzi do pracy z kadrą. Umiejętnie dobiera osoby do współpracy, motywuje je oraz dba, by każdy wiedział, co ma robić. Jednak organizacja kursu to tylko pretekst do tego, by zmotywować instruktorów do rozwoju i pracy nad sobą. Jest nieugięta w motywowaniu do realizowania prób instruktorskich i zdobywania odznak kadry kształcącej. Swoim działaniem potrafi ukierunkować młodych instruktorów i pokierować ich energię na właściwą drogę działania.

Oddaj głos na druhnę Wiktorię tu: https://gdanska.zhp.pl/unikatowi/

Kategoria „Skuteczni wychowawczo”

Przewodniczka Klaudia Domkowska – drużynowa 19 Drużyny Harcerskiej „Globtroterzy”

Druhna Klaudia jest drużynową 19 Drużyny Harcerskiej „Globtroterzy” – drużynową najwyższej jakości, posiada ogromną wiedzę i umiejętności harcerskie, którymi chętnie dzieli się z drużyną, a jej niekończącą się energią i optymizmem zaraża wszystkich w jej pobliżu. Druhna Klaudia to połączenie pasji i zaangażowania, dzięki czemu spełnia się w swojej roli jak mało kto. Podczas Harcerskiej Akcji Zimowej 2020 pełniła funkcję komendantki trasy, która zebrała same pozytywne opinie, a harcerze byli w pełni zaangażowani w trasę, podobnie na Harcerskiej Akcji Letniej oraz na samodzielnym podobozie drużyny w 2021 roku. W trakcie trudnego w pracy harcerskiej roku 2020 oraz 2021, które przeniosły w dużej mierze zbiórki harcerskie do świata wirtualnego, druhna Klaudia wraz z kadrą swojej drużyny ani na chwilę nie przerwała pracy jednostki. Zbiórki odbywały się co tydzień, a frekwencja była na nich bardzo wysoka, pomiędzy zbiórkami natomiast harcerze wykonywali zadania, aby zdobyć sprawności harcerskie. Perfekcyjne działanie jednostki skutkuje tym, że zuchy z okolicznych gromad z chęcią wybierają 19 DH jako drużynę, do której chcą dołączyć. Instruktorzy hufca w wewnętrznej analizie pracy drużyn wskazali, że druhna Klaudia jest najlepiej wypełniającą funkcję drużynowej instruktorką w hufcu. Druhna Klaudia nie poprzestaje na pracy w drużynie, w tym roku zakłada Klub Artystyczny w swoim hufcu. Praca druhny Klaudii Domkowskiej jest godna podziwu i przysparza nam ogrom dumy i satysfakcji z faktu, że posiadamy w gronie swoich drużynowych tak wspaniałą instruktorkę.

Oddaj głos na druhnę Klaudię tu: https://gdanska.zhp.pl/unikatowi/

Kategoria „Kadra wspierająca”

Druh Maksym Domkowski – przyboczny 19 Drużyny Harcerskiej „Globtroterzy” oraz Kwatermistrz Hufca

Druh Maksym Domkowski jest przybocznym w 19 Drużynie Harcerskiej „Globtroterzy”. W hufcu pełni funkcję kwatermistrza hufca, a także jest członkiem zespołu promocji hufca. Dużo zadań i obowiązków jak na 17-latka, który pomimo obowiązków szkolnych i domowych podejmuje się stałej służby. Druh Maksym od ponad roku jest osobą, która bardzo mocno angażuje się w życie hufca – remont, zajmowanie się sprzętem obozowym i bazą obozową, a także promocją hufcowych wydarzeń. Druh Maksym otrzymał tytuł Wolontariusza Roku 2020 od Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Jest członkiem stowarzyszenia „Można Inaczej”, gdzie pomaga starszym i wspiera ich w codziennych obowiązkach. Jako członek kadry harcerskiej jest dużym wsparciem we wszystkich działaniach pobocznych (remont, przygotowanie bazy na obozy, opracowanie graficznych rzeczy, stworzenie filmu promocyjnego – i tych zadań można by wymieniać wiele). Równocześnie pamięta, by nie zawieść swojej drużynowej, wychowuje młode pokolenie w swojej jednostce poprzez prowadzenie zbiórek. Patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch lat, duma mnie rozpiera, gdy widzę człowieka, który przeżywa ze mną kolejny rok przygody harcerskiej i dalej z pełnym zaangażowaniem wkłada swój czas, energię i serce w działanie hufca. Zależy mu na dobrym działaniu jednostki, dobrym działaniu promocji w hufcu, a także tym, by ściana miała odpowiedni kolor, a podłoga była prosta. Druh Maksym jest Unikatową osobowością.

Oddaj głos na druha Maksyma tu: https://gdanska.zhp.pl/unikatowi/

Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu. Wystarczy wejść na stronę http://www.gdanska.zhp.pl/unikatowi/, wybrać naszą trójkę i wpisać swój e-mial. Później zalogować się na swoją skrzynkę i potwierdzić swój głos. W ten sposób wszyscy spowodujemy, że to Oni zostaną laureatami w swoich kategoriach.

Do dzieła 🙂

Fot. Maciej Kołek

phm. Michał Hinc

Zastępca Komendantki Hufca ds. promocji i wizerunku