14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Instruktora w Związku Harcerstwa Polskiego.

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”

Janusz Korczak

Z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim instruktorom oraz instruktorkom harcerskim za poświęcony czas na wychowywanie młodego pokolenia w duchu braterstwa, przyjaźni i służby dla drugiego człowieka. Każdego dnia podczas harcerskich spotkań ofiarujecie to, co w życiu młodego człowieka jest najcenniejsze: pasję, wiedzę, chęć poznawania świata, umiejętność zdobywania nowych doświadczeń. Za to dzisiaj bardzo dziękujemy.

Radość instruktorek z 6 Gromady Zuchowej „Ogniki”, pwd. Natalia Kurowska drużynowa oraz przyboczna pwd. Julia Grabowska.

Dzisiaj również składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty oraz dziękujemy, że możemy na Was liczyć podczas organizacji biwaków czy przeprowadzania zbiórek w szkołach na terenie naszego miasta jak i powiatu.

Dziękujemy!

phm. Michał Hinc

Zastępca Komendantki Hufca ds. promocji i wizerunku hufca

Grafika: druh Oskar Grochowski