Chcesz zapisać dziecko do ZHP? Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Dziękujemy za zapisanie dziecka! Dane zostały wysłane
Wystąpił problem z wysłaniem wiadomości, prosimy o kontakt poprzez stronę "Kontakt"

Misja ZHP czyli czym się tak naprawdę zajmujemy?

ZHP jest największym w Polsce stowarzyszeniem wspierającym w wychowaniu dzieci i młodzieży, ich wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań.

Przynależność dziecka do ZHP

Dzieci i młodzież w ZHP należą do gromada zuchowych (dzieci w wieku 6 – 10 lat), drużyn harcerskich (dzieci w wieku 11 – 13 lat), drużyn starszoharcerskich (młodzież w wieku 14 – 16 lat) oraz drużyn wędrowniczych (młodzież w wieku 16 – 25 lat) działających przy szkołach. Ich zbiórki odbywają się raz w tygodniu, w stały wyznaczony dzień i trwają zwykle około dwóch godzin.

Gromadą, drużyną dowodzi lider – drużynowy, który jest przygotowany do pracy z dziećmi i młodzieżą. Oprócz zbiórek drużyna wyjeżdża na weekendowe biwaki oraz bierze udział w grach terenowe, zabawach tematycznych, zajęciach sportowych.

Co się dzieje na zbiórkach?

Drużynowy każdą zbiórkę wcześniej starannie opracowuje i przygotowuje. Zbiórki odbywają się w atrakcyjnej formie zabawy, gry, dyskusji, dostosowanej do wieku uczestników. Na zbiórkach w sposób pośredni dzieci i młodzież uczą się pozytywnych wzorców zachowań, umiejętności przydatnych w życiu oraz odpowiedzialności.

Jak zapisać dziecko do ZHP?

Wystarczy by Państwa dziecko/nastolatek przyszedł na zbiórkę. Następnie Państwo lub nastolatek powyżej 16 roku życia wypełnia uzyska instrukcję od drużynowego, jak dołączyć do drużyny.

Jeśli Państwa dziecko jest w wieku 6 – 9 lat zapraszamy na zbiórki naszych Gromad Zuchowych.

Jeśli Państwa dziecko jest w wieku 10 – 12 lat zapraszamy na zbiórki naszych Drużyn Harcerskich.

Jeśli Państwa dziecko jest w wieku 13 – 15 lat zapraszamy na zbiórki naszych  Drużyn Starszoharcerskich.

Młodzież w wieku szkoły średniej zapraszamy na zbiórki Drużyny Wędrowniczej, szczegóły dostępne po kontakcie z biurem hufca w zakładce kontakt.

Pytania

To naturalne, że na wstępie wszystko może wydawać się Państwu zawiłe. Wszelkie pytania prosimy kierować do Biura Hufca. Aktualne godziny urzędowania, adresy mailowe i numery telefonów dostępne są również w zakładce kontakt