REMONT STANICY ZHP STAROGARD GDAŃSKI

Wpłać teraz!
POMAGAM.PL – Link do zbiórki

„Pytasz sia, gdzie Kociewiaki Majó swoje dómi?”

Gdyby zmienić słowo „Kociewiaki” na „Harcerze” w słowach hymnu kociewskiego, oczywiście każdy mieszkaniec powiatu starogardzkiego odpowie- nad rzeką, obok parku miejskiego w Starogardzie Gdańskim.

W imieniu zuchów i harcerzy Starogardzkiego Hufca ZHP, chcielibyśmy zwrócić się do Państwa, z prośbą o wsparcie remontu naszej Stanicy nad Wierzycą.

Związek Harcerstwa Polskiego powstał w 1911 roku, pierwsza drużyna w Starogardzie już w 1921 roku. Mieszkańcy Starogardu zawsze wspierali harcerzy, chociażby w roku 1960 pomagając budować Stanicę Harcerską. Dzięki temu, nasze Zuchy i nasi Harcerze (a zapewniamy Państwa, że są to fantastyczne dzieci), mają gdzie przychodzić na zbiórki, szkolenia i inne zajęcia. Niestety ten sześćdziesięcioletni budynek wymaga kapitalnego remontu. Pozyskujemy fundusze z bardzo różnych źródeł, rozpoczęliśmy już remont, ale jego kontynuacja wymaga sporych nakładów finansowych. Instalacje elektryczną i centralnego ogrzewania już wymieniliśmy, wzmocniliśmy też fundamenty i wymieniliśmy okna. Mamy prawie ukończony remont dachu wraz z ociepleniem. Rozpoczęliśmy wymianę posadzek i w tej chwili najpilniejszą sprawą jest ukończenie tych prac, których koszt szacujemy na minimum 25000 złotych. Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe.

Nie ukrywamy, że naszym marzeniem jest na Stulecie Harcerstwa w Starogardzie, czyli na kwiecień 2021 roku, wyremontować naszą siedzibę, którą przed laty zbudowali dla harcerzy nasi rodzice i dziadkowie. Kwota remontów przerasta nasze możliwości i wobec tego zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie wsparcia nas w tym przedsięwzięciu.